Skip to content

XIII Ogólnopolski Rajd na Orientację
MISTRZOSTWA POLSKI W MARATONACH NA ORIENTACJĘ

Przejście Smoka

29.09 – 1.10 2023 r.
CZARNA BIAŁOSTOCKA

Komunikat techniczny

By | Published | No Comments

To już jutro spotykamy się w iłżańskich lasach! Niecierpliwie więc pewnie wyglądacie informacji o szczegółach tego dnia. Znajdziecie je poniżej, podzielone na poszczególne kategorie tras.

Trasy turystyczne zgodnie z harmonogramem mają swoje początki i końce w Nadleśnictwie Marcule. Dla osób, które nocują w Iłży o 7:15 pod Przystań Iłża czyli naszą Bazę podstawia się autokar, odjazd zaplanowany jest na 7:30.

Minuta zero wszystkich tras to 8:00. Minuty startowe na sobotę są dostępne w osobnym komunikacie. Osoby, które chcą wystartować tylko na pojedyńczym etapie TP zapraszamy po 9:30.

Trasy sportowe mają odprawy w Przystani Iłża zgodnie z harmonogramem. Dla tras rowerowych istotną informacją jest to, że karty startowe otrzymujecie dopiero razem z mapami przy starcie.

Ze względu na różne położenie startu i mety będzie możliwość pozostawienia przed startem depozytu, który zostanie dostarczony na metę. Została przygotowana pula worków 60l, do których będziecie mogli włożyć swoje rzeczy i odebrać je po zakończeniu zawodów. Jest też możliwość przekazania depozytu we własnej torbie np. sportowej, zostanie taka torba oznaczona i również dostarczona na metę.

Parametry tras sportowych możecie już zgadywać z mapy, szczegóły poznacie jednak dopiero na starcie.

Dla tras turystycznych parametry to:

TP E1: 4,4 km, 15 PK
TP E2 + E3: 4 km, 12 PK + 5,6 km, 20 PK
TP E4: 3,5 km, 15 PK

TU E1: 5,5 km, 20 PK
TU E2 + E3: 4,5 km, 15 PK + 4,0 km, 17 PK
TU E4: 3,2 km, 18 PK


TZ E1 + E2: 3,8 km, 19 PK + 4,5 km, 21 PK
TZ E3: 3,9 km, 18 PK
TZ E4: 5,5 km, 25 PK

Jeśli chodzi o bardziej prozaiczne informacje bytowe, to zarówno przez Bazą jak i przy Centrum Zawodów są całkiem spore parkingi, więc nie powinno być problemu z pozostawieniem samochodu.

Osoby, które chcą wrócić do Iłży bezpośrednio po zakończeniu tras bez ogniska prosimy o kontakt indywidualny, nie będzie zorganizowanego transportu, ale postaramy się dostarczyć Was do Bazy jak najsprawniej.