Skip to content

XIII Ogólnopolski Rajd na Orientację
MISTRZOSTWA POLSKI W MARATONACH NA ORIENTACJĘ

Przejście Smoka

29.09 – 1.10 2023 r.
CZARNA BIAŁOSTOCKA

Dojazd

Na tegoroczne zawody, mimo, że zlokalizowane daleko od centrum Polski, blisko granicy nie będzie trudno dojechać. Wybór sposobów na dotarcie do nas jest bardzo bogaty:

  • SAMOCHÓD

Do Białegostoku z centrum Polski prowadzi trasa S8, na prawie całej długości od samej Warszawy mająca status drogi ekspresowej. Jedynie przebudowa węzła w Ostrowii Mazowieckiej wprowadza niewielkie opóźnienie. Z samego Białegostoku do bazy dojechać można na kilka sposobów, w zależności od humoru nawigacji – ale wszystkie prowadzą do celu.

  • KOMUNIKACJA ZBIOROWA

W przypadku chęci dojechania komunikacją zbiorową również sytuacja jest całkiem przyjemna. Do Białegostoku jeżdżą liczne pociągi i zapewne również autobusy (choć tu nie robiliśmy rozeznania). Po dotarciu na białostocki dworzec dalszy przejazd jest również komfortowy – w stronę Czarnej Białostockiej regularnie kursują zarówno autobusy i pociągi. Rozkład można sobie wcześniej sprawdzić na e-podroznik.pl – czas na dojazd tego ostatniego etapu waha się między 18 a 40 minut.

  • ROWER

Osoby, które do Białegostoku dojadą koleją rowerem mają również możliwość dotarcia do bazy rowerem. Trzymając się mniejszych dróg dystans do pokonania to niecałe 30 kilometrów więc nie powinien zmęczyć przed startami na trasach zawodów.

  • TRANSPORT ZORGANIZOWANY Z BIAŁEGOSTOKU

Jeśli komuś bardzo nie pasują połączenia pomiędzy Białymstokiem a Bazą, prosimy o indywidualny kontakt, spróbujemy zorganizować transport specjalnie dla Was. Prosimy jednak w pierwszej kolejności upewnić się, że nie uda się inaczej dotrzeć do nas, będziemy na pewno bardzo zaangażowani w szykowanie Bazy i rozstawianie trasy.