Skip to content

XIII Ogólnopolski Rajd na Orientację
MISTRZOSTWA POLSKI W MARATONACH NA ORIENTACJĘ

Przejście Smoka

29.09 – 1.10 2023 r.
CZARNA BIAŁOSTOCKA

Komunikat techniczny

By | Published | No Comments

Czas na kompletny komunikat techniczny:

Centrum Zawodów

Mapka mam nadzieję tłumaczy wszystko. Miejsc parkingowych powinno wystarczyć dla wszystkich. W niedzielę w razie braku wolnych miejsc można parkować też pod ośrodkiem zdrowia przy Torowej.

W CZ będzie możliwość pozostawienia rzeczy w bezpiecznym miejscu. Po zawodach każdy ma zagwarantowaną możliwość wzięcia prysznica.

Osoby nocujące prosimy o zabranie obuwia na miękkiej i czystej podeszwie (tzw. papuci).

Potwierdzanie punktów

Zgodnie z zapowiedzią na punktach będą stacje SportIdent. Osoby, które posiadają chipy SI proszę o ich zabranie i najlepiej przesłanie na adres przejsciesmoka@gmail.com numerów (jeśli numery są w bazie PZOS to nie ma takiej potrzeby). Osoby, które nie mają chipów będą mogły je wypożyczyć – ale uwaga, zgubienie chipa oznaczać będzie konieczność pokrycia kosztów jego odkupienia!!

Na punktach oprócz stacji są lampiony przestrzenne o mieszanym składzie rozmiarowym – zarówno 30×30 jak i 15×15.

Przed startem należy pamiętać o wykonaniu pełnej procedury Clear+Check. Stacje są ustawione w tryb AIR+ ale ponieważ będą rozmieszczane sporo wcześniej pierwsza osoba na punkcie może być zmuszona potwierdzić punkt klasycznie przez włożenie chipa, gdyż stacja najpewniej będzie w trybie czuwania.

Na mecie przewidziane jest rozstawienie kilku stojaków ze stacjami FINISH, co mam nadzieję pozwoli każdemu bezstresowo i bez opóźnień potwierdzić metę.

Punkty nie są wyposażone w perforatory. Jeśli stacja nie zadziała – należy zrobić sobie z nią selfika 🙂 Jeśli stacji nie ma – na zdjęciu uwiecznijcie miejsce gdzie być powinna i powiadomcie mnie od razu smsem lub telefonicznie.

Wyżywienie

Zawodnicy kategorii sportowych mają w ramach wpisowego zapewniony ciepły posiłek na mecie w sobotę.

Oprócz tego w Bazie Zawodów będzie dostęp do wody zimnej i gorącej, herbaty i kawy.

UWAGA!

Staramy się minimalizować odpady. Bardzo prosimy o zabranie ze sobą miseczki i łyżki na posiłek oraz kubka na napoje. Dla gapciów w razie potrzeby znajdą się jednorazówki, ale byłoby wspaniale, gdyby okazały się niepotrzebne.

Parametry tras

Dokładne parametry tras są już dostępne od kilku dni na PMnO

Dla tras rogainingowych – na mapie jest 71 punktów kontrolnych. Kody PK zgadzają się z kodami stacji SI. Wagi punktów na sobotę będą nadrukowane czerwonymi cyframi na mapę. W tym roku ze względu na dużą gęstość punktów wagi są zawężone do zakresu 2-8 a właściwie prawie 3-7, żeby uniknąć tego, że punkty za 1PP są nieopłacalne nawet, jeśli się koło nich przechodzi. W niedzielę wagi punktów trzeba będzie na mapę nanieść samodzielnie.

TP25 – 18 PK, mój wariant liniowy to około 25,7 km – jest szansa, że da się wybrać nawet nieco lepszy. Kolejność potwierdzania punktów dowolna.