Skip to content

XIII Ogólnopolski Rajd na Orientację
MISTRZOSTWA POLSKI W MARATONACH NA ORIENTACJĘ

Przejście Smoka

29.09 – 1.10 2023 r.
CZARNA BIAŁOSTOCKA

Mapy tras długodystansowych

By | Published | No Comments

Zgodnie z zapowiedzią publikuję do wcześniejszej analizy mapę tras długodystansowych. Na mapie nie ma podanych wag punktów. Teren w czerwonej ramce będzie wręczony trasie TP8h na starcie, trasy rowerowe będą miały do dyspozycji cały teren.

Przy okazji ważne informacje związane z aktualnością mapy:

  • Dane o przebieżności pochodzą z rejestracji LIDAR z 2014 roku. Ze względu na aktywnie prowadzoną gospodarkę leśną, miejscami w interesujący sposób się nie zgadza – tzn teren “żółty” wybujał do “ciemnozielonego” a zaraz sąsiedni teren odwrotnie.
  • Na mapie nie ma zaznaczonych wygrodzeń – wszystkie na jakie widziałem są dość nieduże i bez problemu można je omijać… o ile w grę nie wchodzi bujna roślinność.
  • Symbolem zielonej kropkowanej linii (alternatywne oznaczenie granic kultur) wykreślone są “gniazda” zakładane w Nadleśnictwie Marcule. Mogą, ale nie muszą wyróżniać się w terenie.
  • Mimo naprawdę dużej ilości czasu spędzonej w terenie, klasyfikacja dróg jest mocno niedoskonała. Większość dróg została automatycznie przypisana z kategorii w bazie BDOT jako symbol 503 Road bądź 504 Vehicle track. Te, po których poruszaliśmy się sprawdzając teren zostały w razie potrzeby przekwalifikowane, ale nadal sporo jest wyjątków.

BARDZO WAŻNE INFORMACJE:

  • Przez teren zawodów przebiega droga DK9. Nie jest co prawda tak ruchliwa jak przed oddaniem do użytku S7, ale nadal ruch jest znaczący. W związku z tym proszę zachować szczególną ostrożność przy jej przekraczaniu i unikać poruszania się wzdłuż tej drogi.
  • W północnej części obszaru zawodów trwa budowa obwodnicy Iłży. Na mapie zaznaczone są trzy przejścia, z których należy korzystać.
  • Teren zawodów na południu wchodzi w rejon Nadleśnictwa Starachowice. W związku z przypadkami ASF na tym terenie, decyzją wojewody świętokrzyskiego na granicy Nadleśnictwa został zbudowany płot. W płocie na przecinkach i w kilku innych miejscach są wbudowane bramy, z których można korzystać (są zaznaczone na mapie), ale obowiązuje bezwzględny nakaz zamykania bram za sobą pod rygorem dyskwalifikacji (i odpowiedzialności karnej).
    A na poważnie – zapewniałem Nadleśnictwo, że uczestnicy naszych zawodów to osoby, które zachowują się w lesie porządnie i że nie będzie z tym problemów i liczę że tak właśnie będzie 🙂