Skip to content

XIII Ogólnopolski Rajd na Orientację
MISTRZOSTWA POLSKI W MARATONACH NA ORIENTACJĘ

Przejście Smoka

29.09 – 1.10 2023 r.
CZARNA BIAŁOSTOCKA

XIII Edycja – pierwsze oficjalne informacje

By | Published | No Comments

Jeszcze nie wszystkie kwestie omówione, jeszcze pracy przygotowawczej mnóstwo, w sumie jestem na urlopie poza Polską ale żal odkładać podanie do Waszej wiadomości pierwszych informacji!

Teogoroczne zawody odbędą się zgodnie z deklaracjami na Podlasiu, zgodnie z przeciekami w miejscowości z kolorem w nazwie. Nie będzie to jednak Czerwony Bór, gdzie zaplanowane polowania wycięłyby z terenu zawodów potężny obszar lasu a Czarna Białostocka. Pierwsze emocje z kontaktów z Urzędem Gminy i Miasta – fantastyczne. Pan Burmistrz od razu chętnie zdecydował o objęciu zawodów swoim patronatem! Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. R. Traugutta bardzo życzliwie podeszła do prośby o udostępnienie miejsca na Bazę Zawodów. Wszystko wskazuje, że ponownie uda się podtrzymać tradycję noclegów w Bazie Zawodów i dzięki temu otoczkę integracyjną Przejścia Smoka.

Możecie spodziewać się też sporych nowości. Kilka już widać w projekcie regulaminu dostępnym na stronie, o pozostałych będę pisał w kolejnych tygodniach zbliżających nas do zawodów. Przyszedł czas aby napisać wprost, że Przejście Smoka to zawody dwudniowe. Oczywiście sobotnia trasa piesza spełni wszelkie warunki PMnO i pozwoli wyłonić Mistrza/Mistrzynię Polski, ale chcę premiować przede wszystkim osoby spędzające z nami cały weekend 🙂