Skip to content

XIII Ogólnopolski Rajd na Orientację
MISTRZOSTWA POLSKI W MARATONACH NA ORIENTACJĘ

Przejście Smoka

29.09 – 1.10 2023 r.
CZARNA BIAŁOSTOCKA

Żyjemy!

By | Published | No Comments

Od zapewnienia, że ruszamy z organizacją na stronie zapanowała cisza, ale to nie znaczy, że nic się nie działo. Wręcz przeciwnie, działo się aż za dużo i plany chwilami zmieniały się jak w kalejdoskopie. Pracowaliśmy nad tym, aby zaproponować Wam najlepsze i najciekawsze warunki udziału i najwyższy czas oficjalnie ogłosić wypracowane rozwiązanie.

Zgodnie z pierwotnymi planami z ubiegłego roku areną zmagań będzie Puszcza Iłżecka. Nie zabraknie tego, co podobało się Wam w 2019 roku, ale planujemy też dużo nowości. Oczywiście zostaje z nami autorska mapa na trasy długodystansowe oraz niezawodna kadra Klubu Stowarzysze, która zadba o odpowiedni poziom tras turystycznych. Będą też nowości:

  • Kategorie turystyczne będą rozgrywane wyłącznie za dnia – aż w czterech etapach rozłożonych na sobotę i niedzielę.
  • Krótsza trasa długodystansowa oraz trasy rowerowe są przygotowywane w formule klasycznego scorelaufu a nie rogainingu jak w 2019.
  • Właśnie – trasy rowerowe – dłuższa z nich będzie przygotowana zgodnie z wytycznymi PPM w zakresie organizacji maratonu rowerowego na dystansie krótkim (poniżej 10h czasu zwycięzcy) – kto wie, może za rok będziemy aspirować do tego, aby przygotowywać trasy do aż trzech Pucharów Polski!
  • W sobotni wieczór planujemy dla wszystkich ognisko w bardzo klimatycznym miejscu – Nadleśnictwie Marcule. Po integracyjnym wieczorze odwieziemy Was do Iłży.

Oczywiście to nie wszystko, co się zmieni. Dodajemy ostatnie szlify do regulaminu, rychtujemy formularz zgłoszeniowy i lada moment ogłaszamy otwarcie zapisów – więc rezerwujcie czas na pierwszy weekend października!